Wyszukiwarka
Zarejestruj się,
aby otrzymywać newsletter

Kolekcja naczyń stołowych Laguna

Kolekcja Laguna jest wynikiem poszukiwania idealnego błękitu. Kiedy w naszych głowach pojawiły się pomysły na pierwsze kolekcje jednym z kolorów, który koniecznie chciałyśmy wykorzystać, był błękit. Poszukiwania błękitnego lub bladych odcieni niebieskiego szkliwa okazały się trudniejsze niż przypuszczałyśmy. Dopiero kontakt z pracownią ceramiki KOOE zaowocował pięknymi przedmiotami w wymarzonym przez nas błękicie. W skład kolekcji wchodzą filiżanka ze spodkiem , miseczka na müsli, sałatkę, bądź drobne przekąski, kubek i talerzyk deserowy.

Komplet niebieskich naczyń poprawi nastrój najbardziej ponurego poranka, cały stół zastawiony błękitem to uczta rodem z ciepłych wysp. Nazw naczyniom z kolekcji Laguna użyczyły atole z archipelagu Tuamotu należącego do Polinezji Francuskiej.

Skład kolekcji: Kubek Hao, Filiżanka ze spodkiem Makemo, Miseczka Amanu, Talerzyk Ahe

Wszystkie naczynia wykonywane są ręcznie. Wymiary i stopień nasycenia koloru szkliwa może się nieznacznie różnić w poszczególnych egzemplarzach. Drobne rysy na szkliwie, delikatna różnica w kształcie i wielkości są naturalną cecha wyrobów ręcznych, stanowią o ich unikalności i nie są podstawą do reklamacji.

Sortuj produkty:
 • filizanka-i-spodek-makemo-4.jpg

  Filiżanka i spodek Laguna mają kolor morza wokół tropikalnej wyspy. Jak każdy przedmiot z tej kolekcji zostały wykonane ręcznie metodą toczenia na kole.
  Wysoka temperatura wypału oraz rodzaj szkliwa umożliwiają kontakt z żywnością oraz możliwość mycia nauczyć w zmywarce.

  Filiżanka i spodek Laguna

  Cena:119.00PLN
 • kubek-hao-1.jpg

  Kubek Laguna to ręcznie wykonane naczynie ceramiczne, wypalane w wysokiej temperaturze i pokryte pięknym szkliwem w odcieniach błękitu. Błękit ten przywołuje skojarzenia z rajską laguną.

  Kubek ręcznie wykonany Laguna

  Cena:79.00PLN
 • miseczka_Amanu_bez_spodka_kwadratv2.jpg

  Miseczka Laguna jest ręcznie wykonana z gliny i wypalana w wysokiej temperaturze. Szkliwo, którym jest pokryta nadaje się do kontaktu z żywnością. Kolor szkliwa to błękit w różnym natężeniu w zależności od grubości warstwy szkliwa. Im grubsza warstwa tym kolor intensywniejszy i tak dno miseczki to na prawdę głęboki błękit egzotycznej laguny. Miseczka idealnie nadaje się do podania śniadaniowej porcji Müsli, sałatki lub zupy. 

  Miseczka ceramiczna Laguna

  Cena:79.00PLN
 • Spodek_Makemo_kwadrat.jpg

  Talerz Laguna to ręcznie wykonane naczynie ceramiczne, wypalane w wysokiej temperaturze i pokryte pięknym szkliwem w odcieniach błękitu. Błękit ten przywołuje skojarzenia z rajską laguną. Jedzenie na tym talerzu prezentuje się wyjątkowo pięknie.

  Talerz deserowy Laguna

  Cena:79.00PLN