Wyszukiwarka
Zarejestruj się,
aby otrzymywać newsletter

Kolekcja Wings

Kto mi dał skrzydła, kto mię odział pióry

I tak wysoko postawił, że z góry

Wszystek świat widzę, a sam, jako trzeba,

Tykam się nieba?

                             J.Kochanowski Pieśń X

 

Mogłybyśmy powiedzieć, że inspiracją do kolekcji była poezja, jednak ten motyw chodził za nami od dawna.

Początek rozmyślań o skrzydłach to przygotowywania aranżacji wnętrza dla jednej z naszych koleżanek. Centralnym elementem dekoracyjnym jednej ze ścian był anioł, który zainspirował nas do stworzenia kilku przedmiotów opartych na motywie skrzydeł. Szukałyśmy pomysłu na oryginalną ozdobę półki, a jednocześnie przedmiot, który pełniłby praktyczną funkcję. Pierwotnie miała powstać skrzydlata podpórka do książek, finalnie jest cała skrzydlata kolekcja.

Motyw skrzydeł nie opuszczał nas przez wiele tygodni czego efektem było wiele rysunków. One były podstawą do stworzenia ostatecznej wersji, którą na język grafiki komputerowej przetłumaczyła nam utalentowana graficzka Masiko. Naczynia z zastosowaniem tego motywu wykonały artystki z pracowni ceramicznej Czary: Agata Putkowska-Popiołek, Małgorzata Miękina, Ewa Wołk.

Kolekcja Wings zawiera kubki, miseczki, rawiery, tace, których wspólnym mianownikiem są skrzydła. Poszczególne elementy występują w kilku kolorach: biały, błękit, mięta, karmel.

Sortuj produkty:
 • kubek-ze-skrzydlami-wings.jpg

  Kubek ceramiczny z kolekcji „Wings” to idealny towarzysz porannej kawy i wieczornej herbaty. Będzie Cię inspirował do pracy lub marzeń.

  Wykonany ręcznie, ozdobiony motywem skrzydła w formie wypukłego reliefu obejmującego kubek po obu stronach ucha.

   

  Kubek ze skrzydłami Wings

  Cena:90.00PLN
 • kubek-wings-black.jpg

  Kubek ceramiczny z kolekcji „Wings” to idealny towarzysz porannej kawy i wieczornej herbaty. Będzie Cię inspirował do pracy lub marzeń.

  Wykonany ręcznie, ozdobiony motywem skrzydła w formie wypukłego reliefu obejmującego kubek po obu stronach ucha.

   

  Kubek Wings Black

  Cena:90.00PLN
 • wings-obraczki-na-serwetki-1.jpg

  Obrączki na serwetki z kolekcji Wings pomogą Ci uzyskać wyjątkowy wygląd stołu na romantyczną kolację we dwoje, rodzinny obiad czy przyjęcie w gronie przyjaciół.

  Ozdobione skrzydłem obrączki na serwetki zostały wykonane ręcznie.

  Obrączki na serwetki Wings

  Cena:79.00PLN
 • wings-duza-patera-i-3.jpg

  Duża Patera I to wyjątkowe ceramiczne naczynie z kolekcji Wings, wykonane ręcznie przez artystę ceramika.
  Może służyć jako ozdoba stołu w jadalni, bądź jako naczynie do serwowania ciast, drobnych przekąsek, owoców jak również innych dań.

  Zdobienie Patery stanowią ceramiczne skrzydła nałożone na powierzchnię patery w formie aplikacji.

  Patera ceramicza Wings I

  Cena:380.00PLN
 • wings-duza-patera-iii.jpg

  Duża Patera Wings III to wyjątkowe ceramiczne naczynie z kolekcji Wings, wykonane ręcznie przez artystę ceramika.
  Może służyć jako ozdoba stołu w jadalni, bądź jako naczynie do serwowania ciast, drobnych przekąsek, owoców jak również innych dań.

  Duża Patera Wings III

  Cena:350.00»245.00PLN
 • wings-duza-patera-ii.jpg

  Duża ceramiczna patera Wings II

  Cena:380.00PLN
 • wings-miska-na-musli-5.jpg

  Miska na musli, ręcznie wykonana z ceramiki. Ozdobiona motywem skrzydeł, doskonale wpasuje się w styl skandynawski, będzie piękną ozdobą stołu.

  Miska ceramiczna Wings

  Cena:90.00PLN
 • wings-filizanka-i-spodek.jpg

  Filiżanka z uchwytem w kształcie skrzydła zostałą ręcznie wykonana przez artystę-ceramika. Uchwyt w kształcie skrzydła sprawia, że filiżanka wygląda wyjątkowo i przywołuje dobre skojarzenia. Naczynie zostało wykonane tradycyjną technika toczenia na kole, a przygotowanie skrzydlatego uszka wymaga umiejętności rzeźbiarskich.

  Filiżanka ze skrzydłem Wings

  Cena:119.00PLN
 • wings-miseczka-na-dip-biala-4.jpg

  Małe miseczki na dipy wykonane ręcznie na kole garncarskim. Pasują do półmiska i rawiera z kolekcji Wings. Dostępne w 3 kolorach: białym, brązowym i miętowym.

   

  Miseczka na dip biała Wings

  Cena:50.00PLN
 • rawier-wings.jpg

  Rawier z kolekcji Wings został zaprojektowany jako oryginalny spodek pod kubek z tej samej kolekcji lub talerzyk na przekąski.

  Rawier - półmisek Wings

  Cena:60.00PLN
 • polmisek-wings-3.jpg

  Półmisek Wings jest ręcznie wykonany z gliny i wypalany w wysokiej temperaturze. Szkliwo, którym został pokryty nadaje się do kontaktu z żywnością. Półmisek można myć w zmywarce. Ozdobą półmiska są oryginalne aplikacje w kształcie skrzydeł. Skrzydełka są tak uformowane, że oprócz niewątpliwej ozdoby stanowią również bardzo wygodne uchwyty.

  Półmisek Wings

  Cena:120.00PLN
 • wings-t-light-w-ksztalcie-kubka.jpg

  T-light z okienkiem w kształcie skrzydła i kolejnym skrzydełkiem, które zrywa się do odlotu będzie świetnym towarzyszem wieczorów z książką lub kameralnych kolacji.

  Tealight-w kształcie kubka Wings

  Cena:100.00PLN
 • poduszka-wings-kobalt.jpg

  Czy to skrzydła Morfeusza, czy anielskie do końca nie wiadomo. Pewne jest, że skrzydła to motyw inspirujący i przywołujący pozytywne skojarzenia. Rysunek zdobiący poszewkę nadrukowano specjalną farbą strukturalną dającą efekt wyraźnej faktury. Kontrast stonowanego rysunku na tle pełnego energii kobaltu będzie wyraźnym akcentem kolorystycznym w każdym wnętrzu. Tył poszewki z lnu w kolorze naturalnym. Zamek jest wszyty na tyle blisko brzegu, że można jej używać dwustronnie.

  Poszewka dekoracyjna Wings Kobalt

  Cena:119.00PLN
 • poszewka-wings-natural-1.jpg

  Poszewka lniana ze strukturalnym nadrukiem motywu skrzydeł

  Poszewka dekoracyjna Wings Natural

  Cena:119.00PLN