Wyszukiwarka
Zarejestruj się,
aby otrzymywać newsletter

Kubki i filiżanki

Codzienny rytuał picia kawy czy herbaty to prosta czynność, która jednak wiele mówi o nas. W tym jaki wybieramy kubek na kawę, czy preferujemy kolorowe filiżanki, czy białą porcelanę odbija się nasze poczucie stylu, to czy przywiązujemy wagę do wyglądu przedmiotów użytkowych, a nawet nasze wyznawane wartości. Oryginalne kubki świadczą o tym, że chcemy się wyróżnić, mieć przedmiot o unikalnych cechach, za którego stworzeniem stoi konkretny człowiek, a nie anonimowa fabryka. Kubek ceramiczny może być częścią wyjątkowego, choć codziennego momentu przyjemności. Sięgamy po ulubiony napój, wybieramy odpowiedni kubek albo filiżankę, najpierw cieszymy oczy, potem podniebienie. W tej prostej czynności widać nasz stosunek do siebie, do rzeczy i do świata😊 Wybór oryginalnego kubka na kawę, to mała deklaracja, że cenimy sobie dobrą jakość, przemyślany projekt, pracę lokalnych artystów i rzemieślników.

Kubki i filiżanki Mood Moments odzwierciedlają też filozofię marki, która podkreśla znaczenie codziennych chwil. Takie momenty dzięki wyjątkowym przedmiotom, chwili skupienia na „tu i teraz”, docenianiu piękna codzienności, pozwalają pełniej cieszyć się życiem.

Ceramiczne filiżanki i kubki z artystycznym posmakiem

W zalewie masowej produkcji, powtarzalnych projektów, presji na cenę i ilość, ręcznie wykonywana ceramika artystyczna to coś dla konesera. Produkty Mood Moments wpisują się w nurt slow design. To przedmioty starannie zaprojektowane, wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników, z poszanowaniem środowiska i pracy. Wybierając kubek Mood Moments wspierasz lokalnych twórców i małe rodzime firmy.

Niezależnie od techniki wykonania wszystkie nasze przedmioty z ceramiki mają w sobie ręki artysty-ceramika. Kubki i filiżanki toczone na kole wymagają wiedzy i doświadczenia, aby uzyskać powtarzalny kształt i wielkość, a każde zagłębienie to ślad ręki, która tworzyła dany przedmiot. Ręcznie nakładane aplikacje w postaci wypukłych reliefów dają rzeźbiarski efekt, który na każdym kubku jest nieco odmienny.

Oryginalne kolorowe filiżanki

Malarskie zdobienia, unikalne wzory, kolekcje autorskie wyróżniają Mood Moments spośród innych marek.

Proces tworzenia:

Kubki i filiżanki Mood Moments mają różne kształty, wielkości i kolory, jednak łączy je jedna cecha wspólna: każdy przedmiot został wykonany lub ozdobiony ręcznie.

Kubek na kawę

Proces ręcznego tworzenia kubka trwa około dwóch tygodni. Najpierw artysta-ceramik toczy naczynie na kole garncarskim nadając mu dłońmi pożądany kształt, następnie formuje i dokleja uszko oraz rzeźbiarskie ozdoby np. relief w kształcie skrzydła. Uformowany kubek schnie przez kilka dni, proces nie może być zbyt szybki, by glinka nie popękała. Kolejny etap to wypał w piecu – kubek spędza tam 24 godziny, jeśli podczas wypału nie powstaną żadne uszkodzenia czy wady można przystąpić do dalszej pracy. Kubki wypalone na tzw. biskwit są szkliwione. Stworzenie szkliwa, które ma piękny kolor, jest trwałe, a przy tym może mieć kontakt z żywnością, wymaga dużej wiedzy i umiejętności, raz wielu prób. Szkliwa na naszych naczyniach są trwałe i bezpieczne dla zdrowia.

Poszkliwiony kubek znów trafia na kolejną dobę do pieca, tym razem uzyskuje już ostateczną formę. Kubki i filiżanki, które po drugim wypale przejdą kontrolę jakości trafiają do naszego sklepu, a potem w ręce Was – Klientów. Każdy elegancko i bezpiecznie zapakowany.

Niezależnie więc, czy szukasz kubka, który umili Ci biurową przerwę na kawę, oryginalnego prezentu, czy nowego wyposażenia do domu trafiłeś pod właściwy adres. Udanych zakupów!

Sortuj produkty:
 • kubek-wings-black.jpg

  Kubek ceramiczny z kolekcji „Wings” to idealny towarzysz porannej kawy i wieczornej herbaty. Będzie Cię inspirował do pracy lub marzeń.

  Wykonany ręcznie, ozdobiony motywem skrzydła w formie wypukłego reliefu obejmującego kubek po obu stronach ucha.

   

  Kubek Wings Black

  Cena:90.00PLN
 • wings-filizanka-i-spodek.jpg

  Filiżanka z uchwytem w kształcie skrzydła zostałą ręcznie wykonana przez artystę-ceramika. Uchwyt w kształcie skrzydła sprawia, że filiżanka wygląda wyjątkowo i przywołuje dobre skojarzenia. Naczynie zostało wykonane tradycyjną technika toczenia na kole, a przygotowanie skrzydlatego uszka wymaga umiejętności rzeźbiarskich.

  Filiżanka ze skrzydłem Wings

  Cena:119.00PLN
 • czarka-do-herbaty-linea-kobalt-6.jpg

  Filiżanka - czarka Linea Kobalt to minimalystyczna wersja filiżanki. Prosta forma, zdobienie w postaci ręcznie naniesionej lini, brak ucha doskonale wpisuja się w aktualne trendy.

  Czarka jest dealna do podawania zielonej herbaty, świetnie sprawdzi się jako naczynie na kawę, czy wodę. Czarki ustawione na paterze Linea mogą służyć do serwowania sosów, dipów, drobnych przekąsek.

  Czarka do herbaty Linea Kobalt

  Cena:100.00PLN
 • kubek-linea-gold-7.jpg

  Kubek Linea GOLD to minimalystyczna wersja tradycyjnego kubka. Prosta forma, zdobienie w postaci ręcznie naniesionej lini, brak ucha doskonale wpisuja się w aktualne trendy.

  Kubek świetnie sprawdzi się jako naczynie na kawę, herbatę, czy wodę. Idealny do podawania koktaili i smoothies, a gdy wstawisz do niego kwiaty będzie prostym wazonikiem. To idealnny przykład ceramiki artystycznej.

  Kubek Linea GOLD

  Cena:120.00PLN
 • kubek-linea-kobalt-2.jpg

  Kubek Linea Kobalt to minimalystyczna wersja tradycyjnego kubka. Prosta forma, zdobienie w postaci ręcznie naniesionej lini, brak ucha doskonale wpisuja się w aktualne trendy.

  Kubek świetnie sprawdzi się jako naczynie na kawę, herbatę, czy wodę. Idealny do podawania koktaili i smoothies, a gdy wstawisz do niego kwiaty będzie prostym wazonikiem.

  Kubek Linea Kobalt

  Cena:110.00PLN
 • retrospekcje-pojemnik-tre-bialy-6.jpg

  Pojemnik Tre to naczynie ceramiczne w kształcie walca, o wyrazistej fakturze i czystych, zdecydowanych kolorach. Może być wazonikiem na drobne kwiaty, można w nim podać paluszki, może służyć jako przybornik na pędzle kosmetyczne lub przybory biurowe.

  Pojemnik ceramiczny Tre biały Retrospekcje

  Cena:95.00PLN
 • retrospekcje-pojemnik-tre-czarny.jpg

  Pojemnik ceramiczny Tre został wykonany ręcznie przez artystę ceramika. Jego prosta forma i bogata faktura jest inspirowana designem lat 60-tych i 70-tych. Świetnie prezentuje się w kompozycji z innymi pojemnikami z kolekcji Retrospekcje.

  Pojemnik ceramiczny Tre czarny Retrospekcje

  Cena:95.00PLN
 • retrospekcje-pojemnik-tre-kobalt.jpg

  Pojemnik ceramiczny Tre to forma uniwersalna: może być wazonikiem, kubkiem, przybornikiem na biurku, pojemnikiem na pędzle do makijażu. Prosta forma, jednak wiele zastosowań sprawia, że jest bardzo praktyczny. Pojemnik ceramiczny Tre został wykonany ręcznie przez artystę ceramika. Jego minimalistyczny kształt i bogata faktura jest inspirowana designem lat 60-tych i 70-tych. Świetnie prezentuje się w kompozycji z innymi pojemnikami z kolekcji Retrospekcje.

  Pojemnik ceramiczny Tre kobalt Retrospekcje

  Cena:95.00PLN
 • filizanka-i-spodek-makemo-4.jpg

  Filiżanka i spodek Laguna mają kolor morza wokół tropikalnej wyspy. Jak każdy przedmiot z tej kolekcji zostały wykonane ręcznie metodą toczenia na kole.
  Wysoka temperatura wypału oraz rodzaj szkliwa umożliwiają kontakt z żywnością oraz możliwość mycia nauczyć w zmywarce.

  Filiżanka i spodek Laguna

  Cena:119.00PLN
 • kubek-hao-1.jpg

  Kubek Laguna to ręcznie wykonane naczynie ceramiczne, wypalane w wysokiej temperaturze i pokryte pięknym szkliwem w odcieniach błękitu. Błękit ten przywołuje skojarzenia z rajską laguną.

  Kubek ręcznie wykonany Laguna

  Cena:79.00PLN
 • krysztaly-kubek-bialy-3.jpg

  Kubek Bianco z kolekcji Kryształy jest uroczym drobiazgiem, który będzie cieszył oko i stanowił praktyczne uzupełnienie wyposażenia łazienki i toaletki. Może posłużyć do przechowywania pędzli do makijażu, tuszu do rzęs i innych drobiazgów kosmetycznych i pomóc nam w utrzymaniu porządku. Może być dekoracyjnym wazonikiem, do którego wstawimy ulubione kwiaty. Może służyć jako kubek na napoje, lub możemy serwować w nim paluszki, czy pokrojone w słupki warzywa.

  Kubek Bianco

  Cena:90.00PLN
 • krysztaly-kubek-kobalt.jpg

  Kubek Kobalt z kolekcji Kryształy jest uroczym drobiazgiem, który będzie cieszył oko i stanowił praktyczne uzupełnienie wyposażenia łazienki i toaletki. Może posłużyć do przechowywania pędzli do makijażu, tuszu do rzęs i innych drobiazgów kosmetycznych i pomóc nam w utrzymaniu porządku. Może być dekoracyjnym wazonikiem, do którego wstawimy ulubione kwiaty. Może służyć jako kubek na napoje, lub możemy serwować w nim paluszki, czy pokrojone w słupki warzywa.

  Kubek Kobalt

  Cena:90.00PLN
 • krysztaly-kubek-rozowy-3.jpg

  Kubek Rose z kolekcji Kryształy jest uroczym drobiazgiem, który będzie cieszył oko i stanowił praktyczne uzupełnienie wyposażenia łazienki i toaletki. Może posłużyć do przechowywania pędzli do makijażu, tuszu do rzęs i innych akcesoriów kosmetycznych i pomóc nam w utrzymaniu porządku. Może być dekoracyjnym wazonikiem, do którego wstawimy ulubione kwiaty. Może służyć jako kubek na napoje, lub możemy serwować w nim paluszki, czy pokrojone w słupki warzywa.

  Kubek Rose

  Cena:90.00PLN
 • zestaw-recznie-malowane-lisc-paproci-2.jpg

  Ręcznie malowany zestaw: kubek i talerzyk z porcelany ozdobiony motywem liścia paproci.

  Kubek i talerzyk ręcznie malowane - Liść paproci

  Cena:120.00PLN
 • kubek-i-talerzyk-recznie-malowane-chmurki.jpg

  Ręcznie malowany kubek i talerzyk porcelanowy ozdobiony motywem chmur.

  Kubek i Talerzyk Ręcznie Malowane Chmurki

  Cena:120.00PLN