Wyszukiwarka
Zarejestruj się,
aby otrzymywać newsletter

Lniana Manufaktura

Obrusy, serwetki, podkładki sprawiają, że stół wygląda elegancko, a goście czują się wyjątkowo. Wykorzystanie pięknych i naturalnych tkanin daje efekt luksusu, który wart jest zachodu.

Lniane obrusy w bieli i szarości

Len w miarę używania nabiera szlachetnej patyny, pięknieje i zyskuje niebanalny wygląd, a przy tym jest niezwykle trwały. Jeśli jeszcze nie masz w domu lnianych tkanin to najwyższa pora przekonać się jak piękne i wyjątkowe są rzeczy z nich uszyte.

Lniane obrusy wyglądają jednocześnie prosto i elegancko, a przy tym wprowadzają nutkę dyskretnego luksusu.

Jeśli masz w głowie skojarzenia z tkaniną szorstką, twardą, wymagającą ciągłego prasowania, a dodatkowo w mało atrakcyjnych kolorach, to pora zweryfikować tą opinię. Nowoczesne metody przetwarzania lnu sprawiają, że mamy wielką różnorodność lnianych tkanin. Lniany obrus z nich uszyty jest przyjemny w dotyku, łatwy w obsłudze i wygląda szalenie atrakcyjnie.

Len może być miękki i delikatny – idealny na pościel, bezpieczny dla alergików, cieniutki i lśniący jak jedwab, elastyczny i praktyczny w formie dzianiny, chłonący wodę i miękki jako frotowy ręcznik, elegancki i dostojny w formie żakardowych zasłon, niezobowiązujący i łatwy w używaniu jako lekki obrus, ponadczasowo elegancki jako tkanina obiciowa, komfortowy, ale i luksusowy w tkaninach odzieżowych, a na koniec zdrowy i aseptyczny w materiałach opatrunkowych.

Dekoracja stołu na święta

Wszystkie te zalety sprawiają, że po latach niełaski len znów staje się atrakcyjny i pożądany. Co więcej: len staje się synonimem luksusu. Trudno wyobrazić sobie, żeby dekoracja stołu na święta, czy wyjątkowe okazje mogła obyć się bez obrusa. I tu absolutną klasyką jest biały obrus z lnu ozdobiony mereżką. Natomiast na mniej formalne okazje szary obrus w naturalnym kolorze będzie pięknym tłem dla zastawy i kwiatów.

Lniane bieżniki

Wypróbuj też nakrycie stołu, w którym główną rolę gra bieżnik lniany. Położony bezpośrednio na stole, lub jako kolejna warstwa na obrusie. Jeśli ułożysz go w poprzek stołu z dwoma nakryciami naprzeciwko siebie stworzysz piękną aranżację na romantyczną kolację dla dwojga.

Przed nami wielki renesans lnu! Nie może go zabraknąć w Twoim domu.

Sortuj produkty:
 • lniany-bieznik-z-listwa-i-haftem-oatmeal-90cm-90cm-2.jpg

  Bieżnik ozdobiony haftowanym motywem skrzydeł, z szeroką na 8 cm listwą, jest doskonałą dekoracją stołu. Położony na dużym stole wyznacza centralny punkt i ramy dla ozdób na nim ustawionych, natomiast dla małego stolika jest jak obrus zakrywający jego całą powierzchnię.

  Lniany bieżnik z listwą i haftem, "oatmeal" 90x90cm

  Cena:145.00PLN
 • lniany-bieznik-z-listwa-i-haftem-bialy-90x90cm.jpg

  Bieżnik ozdobiony haftowanym motywem skrzydeł, z szeroką na 8 cm listwą, jest doskonałą dekoracją stołu. Położony na dużym stole wyznacza centralny punkt i ramy dla ozdób na nim ustawionych, natomiast dla małego stolika jest jak obrus zakrywający jego całą powierzchnię.

  Lniany bieżnik z listwą i haftem, biały 90x90cm

  Cena:145.00PLN
 • lniany-obrus-z-falbankami-140-230-cm-kolor-bialy-smietankowy-5.jpg

  Lniany obrus wykonany z delikatnego lekko kreszowanego lnu i ozdobiony szeroką listwą z drobnych falbanek to propozycja dla tych, którzy cenią wyrafinowanie, ale nie chcą by było okupione zbyt dużą ilością pracy. Obrus nie wymaga prasowania.

  Lniany obrus z falbankami 140*230 cm kolor biały śmietankowy

  Cena:550.00PLN
 • podkladka-serwetka-lniana-50-30cm-w-kolorze-naturalnym-z-haftem-6.jpg

  Prostokątna lniana serwetka ozdobiona w narożniku haftem z motywem skrzydła oraz listwą stanowi elegancki dodatek do obrusów i bieżników z kolekcji Lniana Manufaktura. Może być również uroczym drobiazgiem, który rozłożony w formie podkładki pod talerzem podczas nieformalnych posiłków zastąpi nam pełnowymiarowy obrus.

  Podkładka/serwetka lniana 50*30cm w kolorze naturalnym z haftem

  Cena:50.00PLN
 • podkladka-serwetka-lniana-50-30cm-biala-z-haftem-4.jpg

  Podkładka/serwetka lniana 50*30cm w kolorze białym z haftem

  Podkładka/serwetka lniana 50*30cm, biała z haftem

  Cena:50.00PLN
 • lniany-bieznik-z-listwa-i-haftem-bialy-oatmeal-90cm-90cm.jpg

  Kwadratowy bieżnik 90cm*90cm z listwą i haftem – biały z listwą w kolorze „oatmeal”

  Lniany bieżnik z listwą i haftem, biały/oatmeal 90na90cm

  Cena:145.00PLN
 • lniany-bieznik-z-listwa-i-haftem-naturalny-90x90cm.jpg

  Kwadratowy bieżnik 90cm*90cm z listwą i haftem – naturalny z listwą w kolorze białym

  Lniany bieżnik z listwą i haftem, naturalny 90na90cm

  Cena:145.00PLN
 • lniany-obrus-z-falbankami-140-230-cm-kolor-naturalny.jpg

  Lniany obrus wykonany z delikatnego lekko kreszowanego lnu i ozdobiony szeroką listwą z drobnych falbanek to propozycja dla tych, którzy cenią wyrafinowanie, ale nie chcą by było okupione zbyt dużą ilością pracy. Obrus nie wymaga prasowania. Najefektowniej wygląda, gdy po wypraniu i lekkim przesuszeniu pozwolisz mu doschnąć bezpośrednio na stole.

  Lniany obrus z falbankami 140na230 cm kolor naturalny

  Cena:550.00PLN
 • lniany-obrus-z-falbankami-140-270-cm-kolor-naturalny-4.jpg

  100% tkanina lniana wygląda elegancko, naturalnie i świetnie pasuje zarówno do bardziej formalnych okazji, jak i luźnych spotkań. Obrus jest oryginalny, dekoracyjny, ale nie popada w nadmierną słodycz i przesadną ozdobność. Twój stół przykryty taką tkaniną będzie wyglądał jak wyjęty wprost z pism wnętrzarskich. Świetny na prezent, w szczególności, gdy chcesz obdarować obcokrajowca czymś typowo polskim jak lniana tkanina.

  Obrus lniany z falbankami 140na270 cm kolor naturalny

  Cena:650.00PLN
 • lniany-obrus-z-falbankami-150-300cm-kolor-bialy-smietankowy-1.jpg

  Lniany obrus wykonany z delikatnego lekko kreszowanego lnu i ozdobiony szeroką listwą z drobnych falbanek to propozycja dla tych, którzy cenią wyrafinowanie, ale nie chcą by było okupione zbyt dużą ilością pracy. Obrus nie wymaga prasowania. Najefektowniej wygląda, gdy po wypraniu i lekkim przesuszeniu pozwolisz mu doschnąć bezpośrednio na stole. Obrus to autorski projekt Mood Moments, zaprojektowany tak, by nie tylko wyglądał efektownie, ale był trwały i łatwy w użytkowaniu.

  Lniany obrus z falbankami 150 na 300cm kolor biały śmietankowy

  Cena:750.00PLN
 • obrus-lniany-z-merezka-i-listwa-kolor-bialy-140cm-230cm-5.jpg

  legancki biały obrus ze 100% lnianej tkaniny. Klasycznie piękne nakrycie stołu, ozdobione podwójną mereżką, oraz listwą w tym samym kolorze o szerokości 4 cm, która sprawia, że obrus jest lekko obciążony i ładnie się układa na stole. Mereżka jest tradycyjną technika haftu polegającego na wysnuwaniu nitki z tkaniny, wycinaniu jej, a następnie wiązaniu w pęczki za pomocą różnych ściegów. Powstający wzór jest dyskretny, minimalistycznie nowoczesny, podkreśla piękno tkaniny.

  Lniany obrus z mereżką, biały 140x230cm

  Cena:485.00PLN
 • obrus-lniany-z-merezka-i-listwa-kolor-bialy-140cm-270cm-4.jpg

  Obrus lniany z mereżką i listwą kolor biały 140cm*270cm

  Lniany obrus z mereżką, biały 140x270cm

  Cena:525.00PLN
 • obrus-lniany-z-merezka-i-listwa-kolor-bialy-150cm-300cm-1.jpg

  Obrus lniany z mereżką i listwą kolor biały 150cm*300cm

  Lniany obrus z mereżką, biały 150x300cm

  Cena:555.00PLN
 • obrus-lniany-z-merezka-i-listwa-kolor-bialy-160cm-350cm.jpg

  Obrus lniany z mereżką i listwą kolor biały 160cm*350cm

  Lniany obrus z mereżką, biały 160x350cm

  Cena:615.00PLN
 • obrus-lniany-z-merezka-i-listwa-kolor-naturalny-z-biala-listwa-140cm-230cm.jpg

  Obrus lniany z mereżką i listwą kolor szary, naturalny z białą listwą 140cm*230cm

  Lniany obrus z mereżką, szary 140x230cm

  Cena:485.00PLN