Wyszukiwarka
Zarejestruj się,
aby otrzymywać newsletter

Rękodzieło - czy w tym szaleństwie jest metoda?

 

Już kilka lat temu wszystkie magazyny life-stylowe ogłosiły triumfalny powrót tradycyjnego rzemiosła i renesans rękodzieła. Peany na temat wartości przedmiotów wykonanych ręcznie, przez lokalnych artystów i rzemieślników zdają się nie mieć końca. Czy jest to tylko chwilowa moda, czy stały trend chętnie podchwycony przez wielbicieli przedmiotów nietuzinkowych, antyglobalistów, czy lokalnych patriotów. Czy jest w tym głębszy sens, a nie tylko próba odróżnienia się od statystycznego konsumenta towarów z supermarketów?

Czy używanie na co dzień ręcznie wykonanych naczyń jest tylko przejawem gustu jego posiadacza, czy może głębszą manifestacją poglądów i podejścia do życia?

Kupując produkty lokalnych twórców zapewniamy sobie nie tylko unikalny przedmiot, zupełnie różny od masowej produkcji, ale zyskujemy też poczucie, że pozytywnie uczestniczymy w rozwoju lokalnej społeczności. Coraz więcej osób zastanawia się w jaki sposób dany przedmiot powstał. Czy jego wytworzenie, opakowanie i transport w znacznym stopniu zanieczyściły środowisko? Czy do pracy wykorzystywane były dzieci? Czy pracownicy zostali godnie opłaceni? Czyj jest pomysł i wykonanie? Ta rosnąca świadomość przekłada się na decyzje zakupowe uwzględniające szereg ważnych kryteriów.

Czujemy wyjątkowość rzeczy, za którymi stoi konkretny człowiek, wiemy skąd pochodzą, jak zostały wykonane. Coraz częściej potrafimy docenić czyjś talent i czas poświęcony na wykonanie czegoś oryginalnego. Nie chcemy już otaczać się anonimowymi przedmiotami, bez historii i autora.

Podzielamy zachwyty nad przedmiotami „ z duszą” i filozofią marki Mood Moments jest tworzenie wspólnie z naszymi artystami, projektantami, twórcami rzeczy, które łączą w sobie tradycyjne techniki wytwarzania i trendy w obowiązujące we wzornictwie i designie. A jeśli poza radością z urody rzeczy, mamy jeszcze przyjemną świadomość „poprawiania świata”, to jest to powód do uśmiechu:)

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pola, których wypełnienie jest wymagane są oznaczone symbolem *.
Komentarz
Sklep Mood Moments
talerz-obiadowy-linea-gold.jpg

Talerz Linea GOLD 26 cm

Talerz obiadowy Linea GOLD prosty posiłek zmieni w ucztę. Jest pełen kontrastów: klasyczne złote zdobienia w nietypowej nowoczesnej formie. To gratka dla estetów, którzy chcą swoje wyjątkowe dania podać na pięknym ręcznie wykonanym naczyniu.

Cena:135.00PLN
talerz-duzy-linea-gold-5.jpg

Talerz Linea GOLD 30 cm

Talerz duży Linea GOLD odmieni Twój stół i wygląd Twoich potraw. Serwowane na nim dania zachwycą Twoich gości, a nakrycie stołu na długo pozostanie w ich pamięci. Talerz prezentuje się elegancko i nowocześnie. Dzięki zastawie stołowej Linea Gold osiągniesz efekt glamour.

Cena:155.00PLN
polmisek-linea-gold.jpg

Pólmisek Linea GOLD

Półmisek Linea GOLD to uniwersalne naczynie z kolekcji ceramiki artystycznej. Półmisek może razem z kubkiem stanowić zestaw śniadaniowy, można na nim serwować potrawy na przyjęciu, lub podać do sushi z czarką zielonej herbaty. Prosta forma zachwyci wielbicieli minimalizmu.

Cena:120.00PLN
patera-linea-gold-7.jpg

Patera Linea Gold

Patera Linea GOLD to królowa stołu: wielka, elegancka, przykuwająca uwagę. To przedmiot artystyczny, ale jednocześnie praktyczny, świetnie prezentują się na nim zestawy fantazyjnie ułożonych przekąsek, ciasteczka, lub tort. Patera uświetni uroczyście nakryty stół, może też stanowić obiekt dekoracyjny z kompozycją sezonowych owoców lub ozdobnych drobiazgów.

Cena:255.00PLN
miseczka-mala-linea-gold-1.jpg

Miseczka mała Linea GOLD

Miseczka Linea GOLD to uroczy dorbiazg o wielu zastosowaniach: w zestawie do sushi posłuży na sos sojowy, w towarzystwie kubka pozwoli odłożyć torebkę herbaty. Można w niej podać porcję konfitur lub miodu do śniadania, lub sos do przekąsek.

Cena:30.00PLN
czarka-do-herbaty-linea-gold-4.jpg

Filiżanka Linea GOLD

Filiżanka - czarka Linea GOLD to minimalystyczna wersja filiżanki. Prosta forma, zdobienie w postaci ręcznie naniesionej lini, brak ucha doskonale wpisują się w aktualne trendy. Czarka ozdobiona prawdziwym złotem to odrobina luksusu, na którą zasługujesz.

Czarka jest idealna do podawania zielonej herbaty, świetnie sprawdzi się jako naczynie na kawę, czy wodę. Czarki ustawione na paterze Linea mogą służyć do serwowania sosów, dipów, drobnych przekąsek.

Cena:110.00PLN